Styczniowa Liga TRQPro zakończona! Znamy zwycięzców.

Dobiegła końca IV Liga TRQPro!

Pierwsza odsłona ligowych zmagań w roku 2020 za nami. Po miesiącu pełnym zwrotów akcji, wzlotów i upadków, spektakularnych zysków i druzgocących strat traderzy dotarli do mety. Na pierwszym miejscu uplasował się LawrenceD osiągając ROE końcowe równe 86,95%. Drugą lokatę obsadził DonRomantyk z wynikiem +71,79%. Brąz zgarnął sirkostek z wynikiem +57,52%. Gratulacje dla pierwszej trójki!

Kto obserwuje kryptowaluty, ten wie, że styczeń był miesiącem bardzo dynamicznym zmian ceny w wykonaniu BTC. Zyskał on bowiem w ciągu miesiąca 30%, a pokonywaniu kolejnych oporów cenowych skutkowało zmiennością przekraczającą kilka punktów procentowych w zaledwie kilka minut. Tak dynamiczny rynek przysporzył sporo szans, aby zwiększyć swój kapitał, jednakże był to miecz obosieczny, który karcił osoby przelewarowane lub grające bez stop-lossa. Dużą zmienność widać było w rankingu. Nie będzie przesadą, jeżeli powie się, że była to najbardziej emocjonująca i nieprzewidywalna liga w historii naszych rozgrywek. Część z wydarzeń została opisana w raporcie z pierwszego tygodnia, który znajdziecie tutaj. W dalszej części artykułu znajdziecie drobne podsumowanie tego, jak wyglądały dalsze rozgrywki.

Może najpierw trochę statystyki. 8 osób z 39 startujących zakończyło ligowe zmagania na plusie. Znaczy to, że aby zdobyć punkty do ogólnej klasyfikacji (punktuje pierwsza dziesiątka) wcale nie trzeba było zarobić! Aż 17 traderów skończyło Ligę pod kreską, a 14 osób zaliczyło likwidację. Jak wynika z przytoczonych liczb – troszkę ponad 20% osób zarobiło, co wpisywałoby się zwyczajowe giełdowe trendy. Warto wspomnieć, że w tej lidze 3 osoby przekroczyły magiczny poziom 100% ROE, a jeden gracz – trawiasty1 – może się pochwalić, że uzyskał w pewnym momencie 208% zwrotu i to wykonując rajd z poziomu -55,85%! Oznacza to, że od tego dołka, do górki powiększył depozyt prawie siedmiokrotnie. Szkoda, że nie udało się utrzymać pozycji lidera, niemniej podobny los podzieliły wszystkie z trzech osób, który przekroczyły barierę 100% ROE. Oprócz wspomnianego byli to Rodi81 oraz dejv_to_ja.

Ranking końcowy - zwycięska dziesiątka

Jak widać na wycinku z rankingu końcowego, zwycięzca Ligi, czyli LawrenceD przez większość czasu trwania zmagań oscylował w okolicach stanu początkowego. W ostatnim tygodniu trwania Ligi zarobił jednak wystarczająco, aby zwyciężyć w rywalizacji. Jak widać – wyczekiwał z zajęciem pozycji do odpowiedniego momentu, a moment ten wykorzystał w pełni. Inną taktykę mieli pozostali medaliści. Patrząc po wykresie salda graczy DonRomantyk i sirkostek widać, iż regularnie rozgrywali oni pozycje budując zysk. Sirkostek trzykrotnie podchodził do przebicia 100% ROE, niemniej – nie udało się. 3 dni przed końcem ligi jeszcze prowadził, a dzień przed był drugi. Jak wiemy z kuluarów rozmów na czacie – wieczorem przed finalnym podsumowaniem osiągnął przeszło 100%, jednakże poniesiony przez brawurę musiał oddać lwią część zysku i pogodzić się z trzecią lokatą. DonRomantyk zaś stopniowo zarabiał i małą łyżeczką piął się w rankingu, aby znaleźć się finalnie na podium. Brawa!

Na wyróżnienie zasługuje w tej lidze również cryptosławek oraz Jest3roZ, których krzywa kapitału rysowała się przez większość trwania ligi bardzo równomiernie ku górze. Niestety – koniec końców coś nie zagrało i zaliczyli oni głębszą stratę. Może w następnej lidze dopracują ten element i zakończą na wysokich lokatach? Tego życzymy!

Pełen ranking możecie obejrzeć tutaj. Teraz przed nami kilka dni przerwy i ruszamy z drugą odsłoną zmagań. Już 6.02.2020 ruszy kolejna edycja Ligi! Zapraszamy do stanięcia w szranki i udowodnienia kto jest najlepszym traderem na platformie BitMEX! Zapisy znajdziesz tu!

Aktualna lista naszych kanałów

Jeżeli chcesz dołączyć i działać razem z nami – witamy na pokładzie!

trq binance refferal linktrq binance futures refferal linktrq bitmex refferal linktrq bybit refferal linktrq bitbay refferal linktrq brave refferal linktrq deribit refferal linktrq icmarkets refferal linktrq kucoin refferal linktrq dpm refferal linktrq maklerska refferal link