Basic Attention Token BAT

Wstęp
Brave została założona w maju 2015 r. przez Brendana Eicha, byłego prezesa fundacji Mozilla odpowiedzialnej za stworzenie przeglądarki Firefox, a także twórcę języka programistycznego JavaScript oraz Briana Bondy'ego. W styczniu 2016 r. Brave uruchomiła pierwszą wersję Brave z wbudowaną funkcją blokowania reklam. Dzięki Brave użytkownik przegląda dane, które są prywatne, a trackery innych firm są automatycznie blokowane. Do sierpnia 2016 r. firma otrzymała fundusze o wartości ponad 7 mln USD od wiodących firm typu venture, w tym fundatora założyciela, Petera Thiela, Propel Venture Partners, Pantera Capital, Foundation Capital i Digital Currency Group.
Funkcja wynagrodzenia przeglądarki Brave początkowo obsługiwała bitcoiny, jednak z powodu obaw związanych ze skalowalnością Bitcoinów projekt obrócił się w kierunku nowej kryptowaluty, która mogłaby zaspokoić potrzeby rozwijającego się ekosystemu Brave.
W marcu 2017 r. Brave ogłosił nową cyfrową platformę reklamową opartą na blockchain, wykorzystującą innowacyjny token narzędziowy oparty na Ethereum o nazwie Basic Attention Token (BAT).

Team
Obok Brendana Eicha, Brian Brondy jest drugim współzałożycielem. Był także zaangażowany w projekt Mozilla Firefox.
Yan Zhu odpowiada za bezpieczeństwo i prywatność. Ma niezwykle imponujące CV i była częścią zespołu inżynierii bezpieczeństwa Yahoo w latach 2014-2015. Została również wybrana do Grupy ds. Architektury technicznej konsorcjum World Wide Web.

Idea
Projekt obejmuje zdecentralizowaną platformę wymiany reklam typu open source, zaprojektowaną w celu przeciwdziałania oszustwom i nieprzejrzystości reklam cyfrowych. Ekosystem BAT obejmuje również Brave, otwartą, zorientowaną na prywatność przeglądarkę zaprojektowaną do blokowania programów śledzących i złośliwego oprogramowania. Przeglądarka skraca czas ładowania strony, blokując reklamy, jednocześnie umożliwiając mikropłatności między wydawcami a twórcami treści oraz stanowi alternatywę dla źródeł przychodów opartych na reklamach. Przeglądarka Brave dostępna jest zarówno na Widowsa, Mac OS oraz Linuxa, a także na wszystkie urządzenia mobilne. Celem tokena BAT jest stworzenie rynku wymiany reklam, który połączy reklamodawców, wydawców i użytkowników w sposób zdecentralizowany. Token Basic Attention zajmuje się następującymi kwestiami:
• Służy jako jednostka wymiany, eliminując pośredników.
• Nagradza użytkowników, wydawców i reklamodawców.
• Użytkownicy otrzymują wynagrodzenie za zwrócenie uwagi na reklamy.
• Wydawcy otrzymują część przychodów z reklam zgodnie z normą.
• Reklamodawcy uzyskują lepszy zwrot z inwestycji dla swoich treści.

Funkcje przeglądarki Brave
• Prywatność: dane przeglądania użytkownika są całkowicie prywatne. W związku z tym wszystkie informacje potrzebne do dopasowania reklam będą niedostępne. Zewnętrzne urządzenia śledzące są również automatycznie blokowane.
• Ulepszone dopasowanie reklam: przeglądarka Brave przechowuje kompletny zbiór danych użytkownika wraz z sygnałami intencjonalnymi, aktywnymi kartami, adresami URL, informacjami dotyczącymi wyszukiwania słów kluczowych, informacjami o przeglądaniu, itp. Platforma wraz z przeglądarką Brave może również ustalić, czy użytkownicy są w sprzyjającym czasie i miejscu podczas przeglądania stron, aby zapewnić im oferty.
• Lepsze wrażenia: użytkownicy nie muszą sięgać do zewnętrznych serwerów przy każdym ładowaniu strony. Ponieważ dopasowywanie reklam odbywa się lokalnie. Prowadzi to do wysokiej jakości przeglądania, dobrej żywotności baterii, mniejszego zużycia danych i minimalnego zakłócenia przepływu treści.

Link do przeglądarki https://brave.com/?ref=trq647

Zastosowanie monety BAT
Od kwietnia 2019 r. Użytkownicy Brave mogą włączyć Brave Rewards, które wysyłają mikropłatności BAT do stron internetowych i twórców treści. Użytkownicy otrzymują 70% udziału w przychodach z reklam jako nagrodę za uwagę, którą mogą automatycznie przekazywać wydawcom. Brave może automatycznie dystrybuować składki użytkowników na podstawie tego, ile czasu spędzają na stronach lub dystrybuować wkłady użytkowników zgodnie z ich wyborem.

Mining
Token BAT nie podlega miningowi.
Z kolei samo ICO było dość kontrowersyjne trwało zaledwie 30 sekund, w przeciągu których zebrano 35 mln USD. Sprzedano wówczas 1 mld spośród całkowitej puli 1,5 mld tokenów. Pozostałe 366 mln zostanie wykorzystane na poczet wynagradzania użytkowników i twórców, zaś 134 mln posłużą na rozwój platformy.

Podsumowanie
BAT jest jednym z niewielu tokenów, które faktycznie mają zastosowanie w świecie rzeczywistym poza spekulacjami. Brendan Eich stworzył Basic Attention Token z godną podziwu intencją zminimalizowania i wyeliminowania znacznych ilości oszustw internetowych. Problemy te były i nadal są istotne dla społeczności marketingu cyfrowego. Twórca i programiści zaproponowali BAT jako jedno z możliwych rozwiązań. Z biegiem czasu narzędzia takie jak BAT stają się coraz bardziej potrzebne. Wszystko, co oferuje poprawę i zwiększenie bezpieczeństwa, ma kluczowe znaczenie dla dobrobytu marketingu cyfrowego. W dzisiejszych czasach dość trudno jest podkreślić, jak ważny jest taki system. Ludzie codziennie cierpią z powodu oszustów i hakerów.

Strona www:
https://basicattentiontoken.org/

Portfele:
BAT jest tokenem opartym na smart kontrakcie ERC20, co oznacza że jest kompatybilny z wieloma portfelami obsługującymi tokeny Ethereum. Najpopularniejszym portfelem online dla tokenów Ethereum to MyEtherWallet, ze względów bezpieczeństwa lepiej jednak skorzystać z kompatybilnego portfela MetaMask
Mobilny na Android i iOS
https://trustwallet.com/
https://jaxx.io/downloads
https://www.coinomi.com/en/downloads/
Desktopowy
https://www.exodus.io/
https://jaxx.io/downloads

Portfel sprzętowy
Ledger Nano S https://shop.ledger.com/?r=fb95c418f05d

White Paper: https://basicattentiontoken.org/BasicAttentionTokenWhitePaper-4.pdf
Kod źródłowy: https://github.com/brave-intl/basic-attention-token-crowdsale
Explorer: https://etherscan.io/token/0x0d8775f648430679a709e98d2b0cb6250d2887ef

Social Media:
Facebook
https://www.facebook.com/attentiontoken/
Twitter
https://twitter.com/BAT_Community
Reddit
https://www.reddit.com/r/BATProject/

Giełdy
Binance https://www.binance.com/?ref=37243377
Bittrex https://international.bittrex.com/account/register
Kucoin https://www.kucoin.com/?rcode=tJeRc4
BitBay https://auth.bitbay.net/ref/ZXC3YqpQXZ2C

Aktualna lista naszych kanałów

Jeżeli chcesz dołączyć i działać razem z nami – witamy na pokładzie!

trq binance refferal linktrq binance futures refferal linktrq bitmex refferal linktrq bybit refferal linktrq bitbay refferal linktrq brave refferal linktrq deribit refferal linktrq icmarkets refferal linktrq kucoin refferal linktrq dpm refferal linktrq maklerska refferal link