Czy to już koniec wzrostów Bitcoina? Cyfrowe złoto spada 900$ od szczytu.

Gdy wczorajsza dzienna świeca zamknęła się na +13.26% wynosząc Bitcoina powyżej 8700 USD za sztukę hodlerom mocniej zabiły serca. Gdy dziś przed godziną ósmą Bitcoin zahaczył niemal o 9500 USD w oczach wielu miłośników kryptowalut zaświeciły się dolary. W nagłówkach prasy zaczęły się pojawiać artykuły o końcu korekty. Niemniej wraz z otwarciem rynków w Europie przyszedł czas na realizację zysków i tak samo ekspresowo, jak kurs szybował wczesnym rankiem w górę, zaczął pikować w dół i uklepawszy wsparcie na poziomie 8500 konsoliduje.

Wiele osób zadaje sobie obecnie pytanie? Co dalej? Czy to koniec wzrostów BTC? Czy może zobaczymy atak na roczne high (~10500)?

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Możemy jedynie przedstawić potencjalny scenariusz zachowania ceny. Zapraszamy do zapoznania się z krótkoterminowymi analizami członków zespołu TRQPro.

Wg Majkela wyjście ceny na ponadprzeciętnym wolumenie może świadczyć o sile popytu oraz o potencjale do ewentualnej zmiany trendu. Jednak by tak się stało, powinno zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim, podaż podczas „luzowania” wskaźników nie może wchłonąć reakcji popytu jaką mieliśmy w tych ostatnich 2 dniach. Z technicznego punktu widzenia dla „zdrowych” wzrostów i kolejnej próby wyłamania oporu na 9432$, dobry byłby proces re-akumulacji instrumentu, który uzupełniłby paliwo przed kolejnym ruchem. Ponadto by mówić o kontynuacji ruchu, cena nie powinna przełamać EMA 200 (kolor turkusowy). Jeśli jednak żadna z powyższych przesłanek nie zostanie spełniona, a podaż zyska przewagę i przełamie średnią, wtedy oczekiwałbym testu poziomu 7658$ - a po jego wybiciu 7277$. Przy obecnej dynamice kursu, myślę, że odpowiedź na pytanie „co dalej”, poznamy w ciągu 6-9 dni. Jesteśmy aktualnie ponad chmurą wykładniczych średnich kroczących wyznaczanych przez średnią 26, 50 i 100, co jest pozytywną przesłanką do dalszej aprecjacji Bitcoina. Ważne miejsca zaznaczono na wykresie poniżej.

Analiza BTCUSD wg Majkela

Tomfly jest nieco bardziej oszczędny w słowach, niemniej uważa, iż kluczowy poziom wsparcia, który powinien być utrzymany, aby myśleć o dalszych wzrostach to 7700 / 7900. Jeżeli wytrzyma, wówczas istnieje spora szansa na dalszy wzrost w kierunku 10 000 i dalej na 11 200. Obecnie testujemy linię trendu spadkowego od dołu - stąd dzisiejsza reakcja. Tomasz zwraca uwagę na możliwość fake-out, tj. fałszywego wybicia górą pod 10 000 i następnie powrót pod linię trendu i korekta do poziomu 7900$. Na poniższym wykresie Tomasz zaznaczył dla Was potencjalne możliwości.

Analiza BTCUSD wg tomfly

Jak widać - dalsze wzrosty nadal są możliwe - ważne, aby korekta obecnego impulsu wzrostowego nie była zbyt głęboka. Silny wolumen towarzyszący wybiciu z dnia wczorajszego daje nadzieję na dalszą aprecjację. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najbliższe dni będą ciekawe!

Aktualna lista naszych kanałów

Jeżeli chcesz dołączyć i działać razem z nami – witamy na pokładzie!

trq binance refferal linktrq binance futures refferal linktrq bitmex refferal linktrq bybit refferal linktrq bitbay refferal linktrq brave refferal linktrq deribit refferal linktrq icmarkets refferal linktrq kucoin refferal linktrq dpm refferal linktrq maklerska refferal link